Doprava zdarma při nákupu nad 1000 Kč

Čištění spotřebičů s kyselinou citronovou – 4 tipy, jak udržovat vaše nejvěrnější pomocníky

 

 

Kyselina citronová – parťák nejen v kuchyni. Je to jednoduchá, všestranná a cenově dostupná složka, která dokáže rozzářit vaši domácnost. Kyselina citronová je přírodní kyselina obsažená v citrusových plodech, zejména v citronech a limetkách, a je známá svými silnými čistícími schopnostmi. V tomto návodu vám poradíme, jak vyčistit čtyři různé spotřebiče ve vaší domácnosti. 

 

Kávovar - Svěží ranní start

Patříte k týmu, který používá kávovar každý den, a přesto ho často přehlížíte, pokud jde o údržbu? S kyselinou citronovu je jeho čištění jednoduché a levné. Používejte ji pravidelně k odstranění vodního kamene a dalších nečistot z vašeho kávovaru a prodlužte tak svému parťákovi na kávové rituály životnost. 

Postup:

- Naplňte nádrž kávovaru vodou a přidejte 2 lžíce kyseliny citronové

- Zapněte kávovar a program odvápnění. 

- Kávovar se nyní postará, aby roztok prošel celým systémem. 

- Poté dle pokynů výrobce kávovaru propláchněte čistou vodou a můžete se těšit na skvělou chuť čerstvé kávy bez přítomnosti nechtěných nečistot.

 

Myčka nádobí - Zářící nádobí bez úsilí

Pokud je vaše myčka plná vodního kamene a zbytků jídla, nečekejte na "lepší časy" a vyzkoušejte kyselinu citronovou. 

Postup: 

- Vytáhněte z myčky veškeré nádobí.

- Nasypte 2-3 lžíce kyseliny citronové do spodního koše vaší myčky.

- Spusťte dlouhý cyklus na nejvyšší teplotu. 

- Poté vyčkejte na konec programu. Kyselina citronová ve vaší myčce nejen odstraní vodní kámen a mastnotu, ale také jí dodá příjemnou citrusovou vůni.

 

Pračka - Čisté prádlo bez skvrn

Stejně jako myčka, i pračka může trpět usazeninami vodního kamene, které mohou ovlivnit její výkon. Zanesená pračka navíc může způsobit nepříjemný zápach, který se pak přenáší i na vaše prádlo. Řešením na čistou a voňavou pračku je opět kyselina citronová.

Postup:

- Přidejte 0,5 hrnku kyseliny citronové do prázdné pračky.

- Spusťte dlouhý prací cyklus při teplotě 60 °C

- Vyčkejte na skončení programu. Kyselina citronová se postará, aby vaše pračka byla opět svěží, čistá a fungovala, jak má.

 

Rychlovarná konvice - Voňavé čajové chvilky

Rychlovarná konvice je další spotřebič, který trpí vodním kamenem. Výhodou je, že ho můžete snadno odstranit pomocí kyseliny citronové a vyhnout se tak odlomeným kouskům usazenin ve vašem oblíbeném čaji.

Postup:

- Naplňte konvici vodou a přidejte 1-2 polévkové lžíce kyseliny citronové

- Roztok v konvici uvařte a nechte několik minut působit. 

- Poté jej vylijte, konvici propláchněte a provařte v ní čistu vodu. Nyní si opět můžete vychutnat vaši voňavou chvilku s oblíbeným čajem.

 

Kyselina citronová je ideální řešení pro ekologické a úsporné čištění vaší domácnosti, pracovních či jiných prostor. Vyzkoušejte tipy a návody přímo od výrobce, které vám pravidelně přinášíme. Nejen vaše spotřebiče budou zářit čistotou a svěžestí.